location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Tanzanija

Tanzanija – įspūdinga Rytų Afrikos šalis, pasižyminti nuostabiu gamtos grožiu ir turtinga kultūra. Viena iš populiariausių Tanzanijos turistinių vietų yra Zanzibaras - pusiau autonominis salynas, esantis prie rytinės Tanzanijos pakrantės. Jis garsėja savo paplūdimiais, gyvybinga kultūra ir išskirtine virtuve. Salyną supančiuose vandenyse gyvena egzotiška gyvūnija ir nuostabūs koraliniai rifai, todėl tai puiki vieta nardymui. Lankytojai taip pat gali leistis į ekskursijas po istorinį Sountauną ir susipažinti su regiono istorija bei kultūra. Nesvarbu, ar mėgaujatės kvapą gniaužiančiais saulėlydžiais, ar vietinės virtuvės skoniais, Tanzanija ir Zanzibaras siūlo unikalią ir nepamirštamą patirtį kiekvienam keliautojui.

Maistas Tanzanija

Jei lankotės Tanzanijoje, ypač Zanzibare, privalote žinoti apie nuostabią maisto kultūrą. Čia gaminami afrikietiški, indiški ir arabiški patiekalai, todėl keliautojai čia patiria nepakartojamų kulinarinių įspūdžių.

Vienas iš žymiausių Zanzibaro patiekalų yra Zanzibaro mišrainė - kelių patiekalų lėkštė, kurią sudaro Pilau ryžiai, salotos, lęšiai, ant grotelių kepta mėsa ir daržovės. Šio patiekalo galite paragauti Forodhani naktiniame turguje, kuris garsėja gatvės maistu.

Kitas populiarus patiekalas yra Ugalis - kukurūzų miltų košė, paprastai patiekiama su mėsa, žuvimi arba daržovėmis.

Jei mėgstate jūros gėrybes, Zanzibaras - puiki vieta jums. Saloje galima paragauti įvairių jūros gėrybių patiekalų, įskaitant ant grotelių keptus omarus, krevetes, aštuonkojus ir keptą žuvį. Šių patiekalų galite paragauti garsiajame žuvies turguje Stountaune.

Vegetarai gali rinktis tokius patiekalus kaip šakšuka - Artimųjų Rytų patiekalas iš pomidorų, paprikų ir kiaušinių. Jo galite paragauti „Zanzibar Coffee House“ kavinėje, esančioje Stountaune.

Nepamirškite paragauti Zanzibare populiaraus gaiviojo gėrimo - cukranendrių sulčių. Jis gaminamas sutrinant cukranendres, kad būtų išgautos sultys, kurios vėliau sumaišomos su laimo sultimis ir patiekiamos su ledu.

Apibendrinant galima teigti, kad Tanzanijos maisto kultūra - skirtingų kultūrų mišinys, kuriame kiekvienas ras kažką sau. Taigi, jei esate gurmanas, apsilankę Zanzibare būtinai paragaukite minėtų patiekalų.

Nuostabios lankytinos vietos Tanzanija

Tanzanija, ypač Zanzibaras - gamtos grožio, kultūrinio turtingumo ir istorinės reikšmės vieta. Pirmiausia, Stountaunas, kuriame vyrauja siauros gatvelės ir sudėtinga architektūra - įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jame taip pat yra tokie žymūs objektai kaip Stebuklų namas, Senasis fortas ir Senoji ambulatorija. Dar viena vieta, kurią būtina aplankyti - Prieskonių sala, kur galite leistis į ekskursiją po prieskonių plantacijas ir sužinoti, gvazdikėlių, cinamono ir vanilės kilmę.

Jei mėgstate paplūdimius, Zanzibaras gali pasigirti vienomis nuostabiausių pakrančių pasaulyje. Nuo turkio spalvos Nungvi paplūdimio vandens iki koralais nusėtų Džambiani paplūdimio krantų - garantuotai rasite vietą, atitinkančią jūsų pageidavimus. Be to, jei esate gyvūnų mylėtojas, Džozanio miško rezervatas - puiki vieta stebėti raudonąsias beždžiones kolobusus ir įvairius paukščius.

Jei norite susipažinti su Tanzanijos kultūra, būtinai aplankykite Mtoni rūmų griuvėsius, Beit El-Sahel ir Zanzibaro drugelių centrą. Galite užsisakyti svahilių virtuvės patiekalų ar tradicinių šokių pamoką ir apsilankyti Darajani turguje, kur galėsite paragauti gatvės maisto.

Galiausiai, aplankykite Kilimandžaro kalną ir Ngorongoro saugomą teritoriją, kad pamatytumėte nuostabią Tanzanijos laukinę gamtą. Pasivažinėjimai po Tanzaniją ir safariai - nuo Didžiojo penketo iki zebrų, žirafų ir gnu - nepamirštamas būdas pažinti Tanzanijos gamtos grožį.

Apibendrinant galima teigti, kad Tanzanija ir Zanzibaras - žinomas kultūros, gamtos, istorijos ir nuotykių centras. Nuo paplūdimių iki laukinės gamtos, nuo istorijos iki kultūros - čia kiekvienas ras ką pasirinkti.

Geriausias laikas keliauti

Tanzanija (Zanzibaras) - kvapą gniaužianti vieta, į kurią keliauja keliautojai iš viso pasaulio. Rytų Afrikoje esanti Tanzanija (Zanzibaras) apdovanota šiltu oru, nuostabiais paplūdimiais ir neįtikėtina laukine gamta. Tačiau, svarbu žinoti, kokiu laiku geriausia vykti į Tanzaniją (Zanzibarą), kad galėtumėte visapusiškai mėgautis viskuo, ką siūlo ši nuostabi šalis.

Geriausias laikas lankytis Tanzanijoje (Zanzibare) - nuo birželio iki spalio mėnesio, kuomet būna sausasis sezonas. Šiuo laikotarpiu lankytojai gali mėgautis saulėtomis dienomis ir malonia temperatūra. Sausuoju sezonu laukinę gamtą lengviau pastebėti, nes gyvūnai buriuojasi prie vandens šaltinių. Šis laikotarpis taip pat puikiai tinka paplūdimių mėgėjams, nes vanduo būna skaidrus ir puikiai tinka maudynėms.

Tiems, kurie nori stebėti garsiąją Serengečio antilopių migraciją, geriausia čia lankytis gruodžio-liepos mėnesiais. Šiuo laikotarpiu antilopės migruoja ieškodamos vandens, todėl lankytojai turi galimybę stebėti neįtikėtiną reginį.

Nors sausasis sezonas - geriausias metas apsilankyti, drėgnasis sezonas (kovo-gegužės mėn.) taip pat turi savo ypatumų. Drėgnieji atogrąžų miškai virsta sodriai žaliais kraštovaizdžiais, o paukščių stebėjimas tampa neįtikėtina patirtimi. Tačiau dėl drėgno oro kai kurios veiklos gali būti ribotos.

Apibendrinant galima teigti, kad geriausias laikas lankytis Tanzanijoje (Zanzibare) - sausasis sezonas. Šis laikotarpis suteikia keliautojams galimybę pamatyti neįtikėtiną laukinę gamtą ir nuostabius paplūdimius, kuriuos gali pasiūlyti Tanzanija. Nesvarbu, ar esate safario entuziastas, ar paplūdimių mėgėjas, Tanzanija (Zanzibaras) tikrai paliks jus priblokštus savo nepaliestu gamtos grožiu.

Loading...
logo-up icon