location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Turkija

Turkija yra viena iš populiariausių turistinių vietų pasaulyje, kurią kasmet apsilanko milijonai turistų. Ši valstybė pasižymi įvairiais lankytinais objektais, nepamirštant nuostabios gamtos ir malonaus klimato.

Vienas iš labiausiai žinomų miestų Turkijoje – Istanbulas. Čia turistai gali apžiūrėti senamiestį, Aya Sofijos katedrą, kurioje šimtmečiais garsiausieji architektai kūrė meno kūrinius, ir Sultan Ahmeto mečetę, kuri laikoma vienu gražiausių pasaulio pastatų.

Kitas turistinis miestas Turkijoje – Antalija, kuris garsėja savo vasaros kurortais. Čia galite mėgautis saulės voniomis, mėginti vietinius valgius ir išbandyti vandens sportus. Antalija taip pat siūlo daugybę istorinių lankytinų objektų, tokių kaip Kalekoy pilis, vadinama "Jūros pilimi", ir Duden vandens krioklys.

Dar vienas turistinis miestas Turkijoje – Kapadokija, kuri yra gerai žinoma savo vaizdais ir natūraliu grožiu. Šio miesto labiausiai įspūdinga savybė yra skalūnų masės ir ūksmės. čia riba tarp žmogaus ir gamtos yra tokia plona, kad nerealu patikėti, jog pakeitęs kelio kampą, pamatysi kažką naujo.

Be miestų, Turkija taip pat garsėja savo mažomis kaimo bendruomenėmis ir jų tradiciniais amatais. Dalyvaudami viename iš vietinių turgų, turistai gali rasti rankų darbo papuošalus, vietinius produktus ir suvenyrus.

Be abejonės, Turkija yra viena iš turtingiausių kultūros ir istorijos šalių pasaulyje. Čia galima rasti daugybę turistinių objektų, skirtų patenkinti kiekvieno turisto poreikius.

Maistas Turkija

Turkija yra kelionių rojus, kuris turi daugybę dalykų, ko verta paragauti keliautojams. Kadangi šalis yra vietovė, kuri yra gerai žinoma dėl savo kultūros, istorijos ir maisto, jai yra prašoma. Nuo lenktynių ant vandens ir kalavijų šou iki virinto balandžio, kebabų ir baklavos, Turkija pasiūlys tiesiog perauglius keliautojo patiekalų sąrašą.

Gyvenimas Turkijoje nėra toks pats be tradicinių Turkijos patiekalų. Turkiškos virtuvės galima įsigyti bet kurioje gatvėje, o restoranai ir kavinės ir įvairių turkiškų patiekalų meniu pasiūlys keliautojams tapti tikrais virtuvės žinovais. Kad ir kokie bebūtų jūsų maisto pageidavimai, yra didelė tikimybė, kad Turkija turi patiekalą, kuris tikrai patiks.

Tradiciškai, Turkijoje yra keletas maisto patiekalų, kuriuos jūs tikrai turėtumėte paragauti. Pavyzdžiui, baklava išgausioje sirupo ir klevų lapų sluoksnių, kurių skonis papildomas graikiškais riešutais ir medumi, yra tikrai verta paragauti. Arba virintas balandis, pavadintas po paveikslinės figūros, labai populiari skanėstas, kuris yra pagamintas iš apdorotos balandžio tešlos ir žaliosios pupelės, perteptos mišinyje. Kebabai turintys daugybę variantų Taigi, tiesiog galite paragauti savo mėgstamiausio tipo kebabą.

Nepaisant to, kad Turkijoje yra gausybė maisto pasirinkimo, be to, turistams siūloma daugybė pramogų, iš kurių galima pasirinkti. Kiekvienoje Turkijos dalyje yra didelė pasirinkimo parinktis, kurią galite išbandyt, taigi prisijunkite ir patyrinėkite maistą, kultūrą ir pramogas tiesiog Turkijoje. Tai tikrai yra kelionė svajonių laimė, kurią tikrai verta patirti.

Nuostabios lankytinos vietos Turkija

Turkija yra valstybė, turinti turtingą istoriją, kultūrą ir gamtą bei neeilinį mišriausio Rytų ir Vakarų kultūrų charakteristikas. Šią šalį tikrai verta aplankyti, kad galėtumėte išbandyti vietinę virtuvę su skanumais ir įspūdingais maisto gaminimo būdais. Be to, Turkijoje galite pamatyti neįtikėtinai gražią gamtą, įskaitant priešistorinį Pamukkalį su savo baltaisiais kriokliais ir mažas kaimelius Antalija ir Kappadokija. Pamiršti ne istorinę Izmir rodyklę, o Taksimo aikštę ar Sultanahmet'o muziejus yra didelės atrakcijos miesto centruose. Galiausiai, Turkijos paplūdimių ir kurortų yra vienos iš geriausių turistų lankomų vietų pasaulyje, su puikia atmosfera ir puikia gamta, o gera infrastruktūra užtikrina neforso kelionę bet kuriam požiūriui.

Geriausias laikas keliauti

Turkija yra nuostabi vakarietiškiausių ir tradiciškiausių kultūrų susikirtimo vieta, kurią verta aplankyti bet kuriuo metų laiku. Vis dėlto, kai kurie laikotarpiai yra labiau pageidaujami, kadangi orai gali būti malonesni, vietų turistų „minios“ mažesnės, o kainos – gerokai prieinamesnės.

Jeigu norite patirti auksolėjusią saulę ir galvoti tik apie tai, kaip atsikvėpti puslaidinėje saulėje, vasara yra geriausias laikas norint apsilankyti Turkijoje. Rugsėjis yra taip pat nuostabus, tačiau neretai orai tampa labai karšti, tad reiktų būti atsargiems.

Jei norite pasimėgauti gamtos grožiu ir tylą siūlančių miestelių savo elementais, gegužės ir birželio mėnesiai yra ideali galimybė keliauti. O jei ieškote daugiau nuotykių, rekomenduojame apsilankyti spalio ir lapkričio mėnesiais, kai šalis yra drėgnesnė, bet orai vis dar labai malonūs.

Taigi, Turkija yra mielai priimanti keliautojus bet kuriuo metų laiku. Tik rekomenduojame išankstiniai pasiruošti savo kelionę ir pasirinkti tinkamą sezono laiką, kad patirtis būtų dar smagesnė!

Loading...
logo-up icon