location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Kipras

Cyprus yra viena iš gražiausių ir labiausiai lankomų Europos salų, kurioje turistai gali mėgautis saulėtu oru, nuostabiu kraštovaizdžiu, puikia virtuve ir turistiniais objektais.

Dažniausiai turistai lankosi Kipro sostinėje Nikosijoje, kuri garsėja savo senovės miesto dalimi, daugybe muziejų ir prekybos rajonų. Taip pat populiarus lankytinas objektas yra Kipro antikos miestas Pafosas, kuris yra UNESCO Pasaulio paveldo sąraše. Tai yra viena iš daugybės kultūros ir archeologijos vietų saloje.

Turistus taip pat vilioja Kipro paplūdimiai, kurie yra žinomi dėl savo baltumo, melsvų vandenų ir smagusios veiklos galimybių, tokių kaip vandens sportai, žvejyba ir paplūdimio rinktinės. Be to, Kipras yra gražus kalnų regionas, kuriame galima mėgautis nuostabiu kraštovaizdžiu, grynu oru ir kalnų slidinėjimo sezono metu.

Kipre taip pat yra didelis vyno pramonės sektorius, kuris yra pagrindinis turistų pritraukimo faktorius, ypač vynų degustacijų ir ekskursijų metu.

Visumoje, Kipras yra nuostabi turistinė vieta, kuri gali pasiūlyti daugybę patirties ir pramogų kiekvienam, net ir labai reikalaujančiam kelionių mėgėjui.

Maistas Kipras

Cyprus yra žinoma dėl savo nuostabių paplūdimių ir saulės. Jo kraštovaizdis yra įvairus − nuo Kalnų Troodos ir Akamas nacionalinio parko iki giliai mėlynosiomis Viduržemio jūros vandenyno. Čia taip pat gausu istorinių ir kultūrinių vietų, turinčių didelę reikšmę šių dienų Kipro gyventojams.

Keliautojai, apsilankę Kipre, tikrai turėtų paragauti vietinės virtuvės, pasižymėjančios unikalia žaliųjų daržovių, grūdų ir mėsos deriniais. Štai keletas patiekalų, kuriuos būtų verta paragauti:

- Souvlakiai - tai kebabai su kiauliena, aviena arba jautiena, patiekiami su salotomis ir krema Satsiki;

- Koupepia - kalbant paprastai, tai yra ryžiai, mėsos, krapų ir kitų prieskonių mišinys, įdėtas į vynuogių lapus ir virtas;

- Halloumi - tai sūris, kuris ne tirpsta keptuve, todėl jis idealių ant tarkučio patiekalams;

- Loukoumades - tai apkeptos dalgių formos pyragėliai, užpilti medumi.

Taigi, Cyprus yra nuostabi vieta, turinti nemažai atrakcijų, o vietos virtuvė yra tikrai rekomenduojama paragauti keliautojams, norintiems sužinoti Kipro kultūrą ir mėgstančių valgyti skanius patiekalus.

Nuostabios lankytinos vietos Kipras

Cyprus yra gražus sala, turintis daug gamtos grožio ir kultūros paveldo. Štai kelios rekomendacijos, ką verta pamatyti keliautojui:

1. Paphos archeologinis parkas - čia galima pamatyti senovinius mozaikų paveikslus, o taip pat ir kitus istorinius paminklus.

2. Aphrodite krioklys - gamtos stebuklas, kurioje pagal legendą gimė meilės deivė Afrodita.

3. Troodos kalnų grandinė - kalnų regionas, kuriame galima pamatyti tradicinius kaimus, gražius kalnų vaizdus ir lankyti Senėjimo vienuolynus.

4. Nicosija - salos sostinė, kuri yra didžiausias miestas. Čia galima pamatyti senovinę tvirtovę ir susipažinti su gyvenimu salos viduryje.

5. Karpazo pusiasalis - salos rytinė dalis, kurioje daug grožio ir ramybės. Čia galima matyti graziausias gėles reigoną, paplūdimių ir gamtos grožio.

6. Limassol, Pafosas, Larnakas - trys pagrindiniai turistiniai regionai, kuriuose galima pamatyti įspūdingus antikinius paminklus ir lankyti gražius pliažus.

7. Mėlynasis lagūnas - nuostabus jūros lankas, kuris yra įsikūręs tarp Akamos pusiasalio ir kaimyninio miesto Ayia Napa.

8. Voskou klojimo muziejus - muziejus, kuriame galima pamatyti medvilnės gamybos technologijas, kaip jos buvo naudojamos senovėje.

9. Pikniškumo laukai - salos žaliu vėžiu padengti laukai, kurie yra ideali vieta piknikams ir ilgiems pasivaikščiojimams.

Visa tai yra tik kelios rekomendacijos, ką verta pamatyti keliaujant po šią nuostabią salą. Cyprus yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta gamtą, kultūrą ir poilsį papildyti įspūdingomis kelionėmis.

Geriausias laikas keliauti

Cyprus yra vakarinėje Viduržemio jūros dalyje, todėl geriausias laikas lankytis yra vasario pabaiga iki gegužės pradžios arba rugsėjo antroje pusėje iki lapkričio pabaigos. Šiuo metų laiku temperatūros yra mažos ir yra mažiau turistų, todėl galite mėgautis ramybe ir gražiomis paplūdimių vietomis. Tačiau, jei ieškote aktyvesnio poilsio, birželį ar liepą būtų geriausias laikas, nes yra daugiau renginių ir turistų. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad vasaros mėnesiais temperatūros gali siekti net 40°C.

Loading...
logo-up icon