location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Egiptas

Egiptas yra populiari turistų lankoma vieta dėl daugelio priežasčių, įskaitant turtingą istoriją, žavią kultūrą, gražius paplūdimius ir visame pasaulyje žinomus objektus. Populiariausia lankytina vieta Egipte neabejotinai yra Gizos piramidės, kurios yra vienos įspūdingiausių statinių pasaulyje ir kurių amžius viršija 4500 metų. Kitas dalykas, kurį būtina pamatyti, yra kvapą gniaužiančios Abu Simbel šventyklos, kurios buvo iškaltos uoloje daugiau nei prieš 3000 metų. Egiptas taip pat siūlo lankytojams galimybę tyrinėti Nilo upę, kuri yra ilgiausia upė pasaulyje ir kurioje gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai. Yra daug kruizų ir kelionių laivu, kurie suteikia unikalų būdą pamatyti šalį iš kitos perspektyvos. Be to, Egipte yra daugybė gražių paplūdimių, tokių kaip Hurgadoje ir Šarm el Šeiche, kurie puikiai tinka maudytis, nardyti ir nardyti. Galiausiai, Egiptas turi turtingą kultūros paveldą ir jame yra daugybė senovinių griuvėsių ir istorinių vietų, tokių kaip Karnako šventykla, Luksoro šventykla ir Karalių slėnis. Lankytojai taip pat gali pamatyti šurmuliuojančius turgus, paragauti skanių vietinės virtuvės patiekalų ir dalyvauti tradiciniuose šokių ir muzikos pasirodymuose. Apskritai Egiptas yra patraukli šalis, turinti ką pasiūlyti kiekvienam, ir nenuostabu, kad jis ir toliau yra populiari turistų iš viso pasaulio vieta.

Maistas Egiptas

Egipto virtuvė džiugina viso pasaulio gurmanus. Jei planuojate kelionę į Egiptą ir galvojate, ką valgyti, jūsų laukia skanėstai. Egipto virtuvė turi turtingą istoriją, jai didelę įtaką daro Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros regiono virtuvės.

Vienas populiariausių patiekalų Egipte yra košari. Šis tradicinis patiekalas gaminamas su ryžiais, makaronais, lęšiais, prieskoniais ir pomidorų padažu. Tai sotus patiekalas ir puikus pasirinkimas vegetarams.

Kitas skanus pagrindinis patiekalas – Molokhia. Tai daržovių troškinys, pagamintas iš džiuto lapų, česnako ir kalendros. Galite valgyti su ryžiais ar duona, o dažnai patiekiama su vištiena ar mėsa.

Egipto gatvės maistą privalo paragauti kiekvienas maisto mėgėjas. Galite rasti Foul, kuris yra patiekalas, pagamintas iš fava pupelių, arba Ta'amiya, kuris yra panašus į falafelį. Jei trokštate nuotykių, paragaukite ant grotelių keptų avių kepenėlių, vadinamų Kebda.

Egiptietiški desertai taip pat patiks saldumynų mėgėjams. Išbandykite Umm Ali – skanų desertą, pagamintą iš sluoksniuotos tešlos, pieno, riešutų ir razinų. Arba išbandykite „Basbousa“ – manų kruopų pyragą, pamirkytą sirupe.

Pagaliau nepamirškite apie gėrimus. Išbandykite Hibiscus arbatą – gaivų ir sveiką gėrimą, pagamintą iš džiovintų Hibiscus žiedų. Arba išbandykite tradicinę egiptietišką juodą ir stiprią kavą, kuri dažnai patiekiama su saldžia data.

Apibendrinant galima pasakyti, kad Egiptas turi ką pasiūlyti gurmanams. Nuo sočių pagrindinių patiekalų iki saldžių desertų ir gaivių gėrimų – rasite kažką, kas patenkins savo skonio receptorius. Taigi, nebijokite paragauti šių gardžių patiekalų ir pajuskite Egipto skonį.

Nuostabios lankytinos vietos Egiptas

Egiptas yra šalis, turinti turtingą istoriją ir kultūrą, todėl tai yra geriausia turistų vieta. Viena iš populiariausių lankytinų vietų yra Didžiosios Gizos piramidės, kurios yra vienintelis išlikęs senovės pasaulio stebuklas. Lankytojai gali apžiūrėti piramides ir net pasivažinėti kupranugariais.

Kita lankytina vieta yra Luksoro miestas, kuriame yra daugybė senovinių šventyklų ir griuvėsių. Karnako šventyklų kompleksas yra didžiausia senovinė religinė vieta pasaulyje, o Karalių slėnyje buvo rasti daugelio faraonų kapai.

Nilo upė yra dar viena populiari turistų lankoma vieta, kur lankytojai gali apsilankyti laivu ir tyrinėkite viską, ką upė gali pasiūlyti. Egipte taip pat yra daug muziejų, pvz., Egipto muziejus Kaire, kuriame saugoma daugiau nei 120 000 artefaktų, įskaitant garsųjį karaliaus Tutanchamono lobius.

Kitos svarbios vietos yra Raudonosios jūros pakrantė, kur lankytojai gali mėgautis nuostabiais vaizdais. paplūdimiai ir koraliniai rifai bei Baltoji dykuma – stulbinantis natūralus baltųjų uolų darinių kraštovaizdis.

Apskritai Egiptas turi daug ką pasiūlyti turistams, norintiems ištirti turtingą jo istoriją, kultūrą ir gamtos grožį.

Geriausias laikas keliauti

Orai čia labai retai kada būna šalti. O kada geriausia keliauti į šią šalį vertėtų nuspręsti tik jums patiems.

Loading...
logo-up icon