location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Side/Alanya

Side (Alanya) yra viena iš gražiausių turistinių vietų Turkijoje, kuri gali pasiūlyti ne tik nuostabias saulės vonias ir mėlynus vandenis, bet ir įvairias istorines ir kultūrines atrakcijas.

Šis kurortas yra žinomas savo nuostabiais paplūdimiais, kurie yra vieni iš geriausių Turkijoje. Baltos smėlio paplūdimiai ir ramios vandenų dėmės traukia turistus iš viso pasaulio. Be to, vandens sporto entuziastai gali mėgautis buriavimu, naryste ar skaidrių vandenų nardymu.

Didysis Side miestas taip pat siūlo unikalias istorines atrakcijas. Pirmiausia verta aplankyti greičiausiai geriausiu būdu išsaugotą išlikusį graikų teatrą. Šis teatras, pastatytas prieš maždaug 2000 metų, dar iki šiol naudojamas koncertiniams renginiams. Kitas privalomas objektas, kuriame verta apsilankyti, yra dviejų tūkstančių metų senumo Apollono šventykla - senovinis religinis pastatas, kuris yra vietos kultūros ir istorijos simbolis.

Side mieste taip pat galima rasti įvairias Moorish-stiliaus archeologines vietas, įskaitant buvusią Senovės romėnų parduotuvę ir Agora.

Kultūros ir istorijos paminklai nėra vienintelės pramogos, kurių galima tikėtis Side mieste. Taip pat yra daugybė restoranų, kurie siūlo tradicinę turkišką virtuvę ir kitų šalių patiekalus. Vietinės parduotuvės taip pat siūlo įvairias prekes, nuo tradicinių kilimų iki atmintinės suvenyrų.

Side miestas, kurį galima rasti Alanya regione, yra ideali kelionės vieta tiek šeimoms, tiek ir poroms. Čia galite mėgautis puikia saulėtu atostogų laiku, išbandyti įvairias vandens pramogas ir tyrinėti unikalią šios vietos kultūrą ir istoriją. Side yra turistų ir gamtos, puiki vieta nepamirštamoms atostogoms.

Maistas Side/Alanya

Side ir Alanya, esantys Turkijoje, yra nuostabūs keliautojų lankomi miestai, išsiskiriantys gražiais paplūdimiais, turtinga kultūra ir turistams suteiktomis pramogomis.

Pirmiausia, Side yra žinoma dėl savo senovinės istorijos ir įspūdingų graikų ir romėnų paminklų bei detalių. Lankydami šį miestą, turistai gali pasinerti į senovės laikų atmosferą ir pajausti jo unikalumą. Didysis antikinis teatras, stačiu baltu akmens tekančios vandens sienos, Dioklezijaus fontanas ir apie trejus šimtus metrų išlikusi autentiška sienele yra tik kelios vietos, kurias verta aplankyti.

Be to, Side pasižymi ir nuostabiais paplūdimiais. Šiose vietovėse turistai gali mėgautis smėlio paplūdimiais, tyrus jūros vandeniu bei saulės spinduliais. Nemažai viešbučių pasirūpina visomis pramogos ir patogumais, išlaikydamas lankytinų vietovių komfortą. Kruizai į kaimyninę Aspenderos salą yra taip pat populiarus pasirinkimas, siekiant išplėsti lankytinų vietovių sąrašą.

Kitas nuostabus keliautojų pasirinkimas yra Alanya. Šis kurortas taip pat turi save jetseterišką patrauklumą, tačiau išskirtinai Alanya žinoma dėl savo pilio, kuri egzistuoja jau nuo senovės laikų ir teikia neįtikėtiną panoramą. Keliautojai gali iškopti viršum kalvų ir pasimėgauti įspūdingu vaizdu į miestą bei jūrą.

Be to, Alanya gausu nuostabių paplūdimių, tinkamų visiems mėgėjams. Vieni norintys ramiai atsipalaiduoti gali šlapiomis paplūdimio gūželėmis, kiti ieško nuotykių ir gali pasirinkti vandens sporto veiklas.

Turkijoje keliautojai taip pat gali išbandyti vietinę virtuvę. Čia pateikiami gausūs ir skaniai paruošti patiekalai, kurie atkreipia dėmesį savo skoniu ir įvairove. Užkandžius galima mėgautis vietiniuose kavinėse, o restoranuose ragauti tradicinių turkų patiekalų. Verta paragauti vietinio kebabo, baklavo, bulguro arba vietinio alaus raktus.

Galiausiai, šie miestai taip pat yra tarsi pirkėjo rojus. Vietinėse parduotuvėse galima įsigyti įvairių suvenyrų, keramikos dirbinių, drabužių ir, be abejonės, vietinių vyndalų. Sidėje galima lankytis tradicinėse turgavietėse, kad išbandytumėte derybų meną ir įsigytumėte autentiškų siuvenyrų.

Visuose šiuose miestuose keliautojai gali ne tik išguldyti vienos visavertės atostogos gūdymą, bet ir išsiaiškinti naują kultūrą, sužinoti apie šalių istoriją ir išlaikyti atostogas, prisimenant įspūdingus vaizdus. Sidė ir Alanya yra tiesiog prabangūs vietos, kurios verta apsilankyti planuojant kelionę Turkijoje.

Nuostabios lankytinos vietos Side/Alanya

Keliautojui, apsilankantiam Side arba Alanya, Turkijoje, yra daugybė žymiausių vietų, kurių vertėtų apsilankyti.

Pradėkime nuo Side, kuris yra istorinis miestas, besiribojantis su Joniniu jūros kurortu. Jame patiekiamos nuostabios atostogos ir didžiulė kultūros įvairovė. Side antikinės teatro griuvėsiai perteikia senovės graikų ir romėnų civilizacijų palikimą. Ten taip pat galite apsilankyti Apollo šventykloje, antikinėse kapavietėse ir karo laivų muziejuje. Nebent pamatykite Side antikinę šaltinio pusę ir pasivaikščiokite po romėnų senovės šios vietovės agentūrą.

Alanya, kita žymiausio kurorto vieta Turkijoje, taip pat turi daugybę lankomų vietų. Pirma, verta aplankyti Alanya pilį, kuris iškilęs virš miesto ant kalvos. Jame galite mėgautis nuostabiu vaizdu į miestą ir jūrą. Taip pat lankytojus traukia Cleopatra paplūdimys su savo išskirtinai minkšta smėlė, pavadinta po legendine Karaliene Kleopatra. Kruizas Alanya uoste taip pat yra nuostabi patirtis, leidžianti mėgautis atviru jūros vaizdu ir aplankyti uosto miesto svarbiausias aikšteles.

Sidėje ir Alanyoje taip pat daugybė turistų parduotuvių, restoranų ir kavinių, kuriose galite ragauti vietinius patiekalus ir nusipirkti suvenyrus. Tai taip pat gera proga išbandyti tradicinę turkų vonią, hamamą, ir patirti autentišką Turkijos kultūrą.

Galų gale, neabejotinai vertėtų mėgautis šiais kurortais jūra ir paplūdimiais. Mėgaukitės aikštiniais vandenimis ir nusirenginėkite saulėje besitūsiodami ant balto smėlio.

Norint išgryninti tikrai geriausią kiekvieno kurorto vietą, būtų geriausia pasikalbėti su vietos gyventoju arba turistinės informacijos centru, kad gautumėte įvairias rekomendacijas ir patarimus.

Geriausias laikas keliauti

Side ir Alanya, Turkija yra nuostabios vietos keliautojams apsilankyti visą metų laiką, tačiau yra tam tikri laikotarpiai, kai šios vietovės pasižymi ypatingumu. Paprastai labiausiai rekomenduojama lankytis Side ir Alanyoje gegužės ir spalio mėnesiais.

Gegužės mėnesį oro temperatūra Laisvajame mieste siekia apie 25-30 laipsnius, o vandens temperatūra jau yra pakankamai šilta plaukimui. Turistinės vietos dar nėra per daug apgyvendintos, todėl lankytojai gali mėgautis atostogomis be didelio minios. Be to, gegužėje įprastai būna intensyvūs gėlių žydėjimo metai, todėl tai puiki galimybė pasimėgauti spalvų įvairove.

Spalio mėnesį patogios temperatūros ir nesikeičiantis jūros vandens šilumos laipsnių diapazonas daro Side ir Alanyą puikiu pasirinkimu turistams. Oro temperatūra vidutiniškai svyruoja nuo 20-25 laipsnių, todėl galima mėgautis saulėtą dieną, neperkaistant. Be to, čia vis dar nėra labai daug lankytojų, todėl galima geriau išnaudoti turistinio sezono pradžią ir mėgautis lankomomis vietomis be didelės minios.

Verta paminėti, kad šios vietos turizmo sezonas paprastai prasideda balandžio mėnesį ir baigiasi rugsėjo mėnesį. Tai yra tam tikras gerausias laikotarpis, kai lankytojai gali mėgautis maloniais orais ir turistinėmis vietomis be didelės minios.

Visgi, teisingas laikas apsilankyti Side ir Alanyoje priklauso nuo individualių skonių ir pageidavimų. Jei jums patinka didelė minia ir aktyvus žiemos turizmas, tai taip pat gali būti puikus pasirinkimas. Svarbiausia yra planuoti kelionę atsižvelgiant į asmenines nuostatas ir iš anksto patikrinti metų laikui būdingus oro

Loading...
logo-up icon