Air Balloon

Nepavyko rasti kelionės į Turkmėnistanas.

Deja, kelionių į šią šalį šiuo metu neturime, bet galime pasiūlyti panašių pasiūlymų :)

Turkmėnistanas

Turkmenistan yra šalis Vidurio Azijoje, turinti ilgą istoriją ir kultūrinę paveldą. Ši šalis gali pasiūlyti daugybę turistinių atrakcijų ir vietų, kurias verta aplankyti.

Viena iš pagrindinių Turkmenistan turistinių atrakcijų yra suolo dykuma, kuri yra viena didžiausių pasaulyje. Dykuma turi įspūdingų klintų formacijų, marmurinių kanjonų ir sklandančių dune. Be to, kultūriniai lankytojai turėtų aplankyti Turkmėnistano sostinę Ašgabatą, kur yra keletas istorinių vietų ir muziejų, padedančių suvokti šios šalies istoriją ir kultūrą.

Turkmenistan taip pat gali pasiūlyti mineralinių vandens šaltinių, kuriuos vietiniai žmonės naudoja kaip vaistus nuo skausmo ir kai kurių kitų sveikatos problemų. Kita turistinė vieta, kurią būtų naudinga aplankyti, yra Nisa, senovės miestas, esantis šalia Ašgabato. Tai UNESCO pasaulio paveldo objektas, kuriame galėsite pamatyti išlikusius šimtmečius senumo paminklus ir statybas.

Būdamas autentiškas, Turkmenistanas turi savo maisto kultūrą, kurią taip pat verta išbandyti. Populiariausiomis patiekalais yra sąžiningi vištienos, jagnienos ir kamelienų patiekalai, taip pat švieži vaisiai ir riešutai, kurie dažnai būna desertai.

Visa tai rodo, kad Turkmenistan yra nuostabi turistinė vieta, kurią verta aplankyti norint sužinoti daugiau apie Vidurio Azijos kultūrą ir istoriją.

Maistas Turkmėnistanas

Turkmenistan yra įspūdingas ir įdomus kraštas, kuriame gausu įvairių lankytinų vietų ir malonių patirčių keliautojams. Vienas iš pagrindinių dalykų, ko verta paragauti, yra vietinė virtuvė. Tai gausi maisto kultūra, kurią lemia Turkmenistano geografinė padėtis ir yra sudaryta iš įvairių regioninių įtakų.

Vienas iš rūpesčių keliautojams – rasti tinkamą vietą išsivalgyti. Turkmenistane yra daugybė restoranų, kuriuose jūs galite paragauti vietinių patiekalų. Jie yra labai skirtingi, pradedant sveiku maistu, iki skirtingų prieskonių. Labai populiari Turkmenistano virtuvėje – manti. Tai mažos tešlos pagamintos koldūnai, kurių viduje yra įvairios mėsos užpildai su prieskoniais. Taip pat verta ragauti shaslyk, tai yra jautienos, avies, ir kiaulienos gabalai, kepti ant grotelių specialiame dievybės ūkyje (bašne). Be to, turkmenų patiekaluose dažnai naudojami produktai iš javų, uogų ir vaisių, taigi salotos, zupa ir kitokie patiekalai yra verti ragavimo.

Turkmenistane taip pat gausu gėrimų, kurie taip pat verti atkreipti dėmesį. Ypač populiari – chai (arbata), kurią vienai mėgstantieji gerti su pienu, o kiti – be. Be to, yra ir populiarių vynų rūšių, taip pat turkmenų tradicinio alkoholio – ak šabrigi. Beveik visi gėrimai yra padirbti iš vietinių prieskonių, uogų ir vaisių, taigi užtikrintai gausite naują patirtį.

Visų kitų dalykų, verta paminėti turkmenų kultūrinį paveldą, kuris iš dalies atsispindi jų maisto kultūroje. Tai šalies architektūros, muzikos ir šokio paveldas. Įspūdingos aglomeracijos ir monumentai, taip pat aikštės, tokiomis kaip Bagtyyarlyk, yra verti lankymo. Ypač tarptautiniame Baltojoje Dykumoje festivalyje mėnulio šviesoje rengiamas renginys garsėja kaip artimiausios patirties atsispindėjimas.

Galutinis tekstas parodo, kad Turkmenistanas yra turtingas maisto kultūra, stebuklinga architektūra ir nedidelio kiekio, tačiau spalvotų kultūrinių paveldo. Tai yra vienas iš tos šalys, kurią būtina pamatyti norint patirti naujas patirčias.

Nuostabios lankytinos vietos Turkmėnistanas

Keliautojams Turkmenistan yra unikalus ir įdomus šalis su daugybe paminklų ir gamtos grožybių. Ypač rekomenduojama aplankyti Ashgabat, šalies sostinę, kurioje yra daug modernių pastatų ir didžiulių fontanų. Be to, rekomenduojama apsilankyti Darvaza duobių srityje, kur banglentininkai matys neįtikėtiną degantį židinį viduryje dykumos. Kiti nepraleidžiami paminklai yra Kunya-Urgench, Seniaisiais Mišiais, Nisa ar turkmėnų alabastrinių stalagmitų ir stalaktitų krioklių kompleksas Kugitang Nature Reserve. Be to, Turkmenistanas skirtingai negu kiti vakarų šalys, turėjo labai mažai įtakos vakariečių kultūrai, tai reiškia, kad gyventojai išlaiko savo senovės tradicijas ir būdą gyventi iki šių dienų, todėl keliautojams pateikia įvairovę iš ko pasimokyti.

Geriausias laikas keliauti

Turkmenistan yra įspūdinga šalis, kuri verta apsilankyti bet kuriuo metų laiku. Tačiau geriausia laiko keliautojams galima nurodyti tarp pavasario (balandžio-gegužės mėnesiais) ir rudenio (rugsėjo-lapkričio mėnesiai). Šis laiko intervalas yra kelionių sezono aukščiausia dalis. Šiluma retai viršija 25°C, todėl temperatūra yra maloni keliaujant, ypač į dykumų regionus. Tai taip pat yra puikus laikas lankytis kultūrinėse vietose, festivaliuose ir pasivaikščiojimams po senovinius turistinius objektus. Be pernelyg karščio, Turkmenistan tuo pačiu metu yra gausus gyvos floros ir faunos. Taigi jei planuojate lankytis Turkmenistane, verta apsvarstyti šį laikotarpį kaip geriausią laiką.

Loading...
logo-up icon