Saugi kelionė
Safe travel

SAUGUMO REIKALAVIMAI KELIAUJANTIEMS Į UŽSIENĮ COVID-19 PANDEMIJOS METU

Naujausią saugaus keliavimo informaciją galite rasti ČIA

Saugumo reikalavimai oro uostuose ir lėktuvuose Covid-19 pandemijos metu

Šiuo metu daugumoje oro uostų (taip pat ir Lietuvos oro uostuose) galioja šios taisyklės:

  • Į išvykimo terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą (ar įlaipinimo kortelę) turintys ar bilietą ketinantys įsigyti keleiviai.
  • Į terminalą bei lėktuvą įleidžiami tik keleiviai, dėvintys asmens apsaugos priemones (veido kaukes), jas privaloma dėvėti nuolat, taip pat ir viso skrydžio metu.

Prašome pasitikrinti taikomus reikalavimus prieš išvykimą.

Saugumo reikalavimai vykstant į įvairias šalis

Keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į keliones, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė šiuo metu į paveiktų šalių sąrašą yra įtraukusi visas pasaulio šalis. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą. Taip pat, keliaujant į/iš skirtingas šalis, gali tekti atlikti Covid-19 testus, įsigyti specialų kelionių draudimą ir užpildyti atitinkamus atvykimo dokumentus.

Dauguma šalių yra įdiegusios elektroninius klausimynus, kuriuos reikia užpildyti per tam tikrą laikotarpį iki atvykimo. To nepadarius, gali būti uždrausta įvažiuoti į šalį. Prieš kelionę, nepamirškite pasitikrinti oficialų atvykimo šalies turizmo portalą, ar tokie dokumentai yra būtini.

Nuo 2021 m. birželio 7 d. Lietuva prisijungė prie ES skaitmeninio COVID pažymėjimo. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad jo savininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 virusu arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Keliaujant į užsienį, tokiems asmenims gali būti taikomi švelnesni epidemiologiniai ribojimai. Šiuo metu šis sertifikatas yra pripažintas visose Europos Sąjungos šalyse. Daugelis šalių priima tik tokį pažymėjimą turinčius keliautojus.

Each country can set its own entry requirements and restrictions during a Covid-19 pandemic, and they change frequently. Before purchasing a travel and also before departure, please read the entry rules of your destination country on its official website.

Visus reikalingus dokumentus (neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymą, pažymą ar išrašą apie persirgimą COVID-19 liga arba paskiepijimą) patariame turėti anglų kalba, tam, kad kitos valstybės oro uoste, registracijos į skrydį metu, registracijos agentui nekiltų neaiškumų, o tuo pačiu ir keleiviui nesudarytų papildomų nepatogumų ir jam būtų leista išvykti. Jei keleivis neturi galimybės pateikti originalaus dokumento anglų kalba, rekomenduojame turėti jo vertimą, patvirtintą notaro.

Kiekviena šalis Covid-19 pandemijos metu gali nustatyti skirtingus atvykimo reikalavimus ir apribojimus, kurie dažnai keičiasi. Prieš įsigydami kelionę ir taip pat prieš išvykdami, perskaitykite atvykimo šalies įvažiavimo taisykles oficialioje jos svetainėje.

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Įvažiavimo į Lietuvą apribojimai priklauso nuo šalies, iš kurios asmuo atvyksta, taip pat nuo asmens dokumento, patvirtinančio vakcinacijos, testavimo ir pasveikimo nuo Covid-19 faktą. Atkreipiame dėmesį, kad visi asmenys, grįžtantys į Lietuvą ar atvykstantys iš užsienio, privalo pasitikrinti saviizoliacijos bei kitus atvykimo reikalavimus. Informacija apie taikomus reikalavimus yra nuolat atnaujinama, todėl prašome ją pasitikrinti tiek prieš išvykstant, tiek prieš grįžtant Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ir sveikatos apsaugos ministerijų interneto svetainėse.

Šalių, kurioms taikomos specialios atsargumo ir ribojančios priemonės, sąrašas

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro svetainėje galite matyti informaciją lentelėse apie savaitės vidutinį 14 dienų kaupiamąjį sergamumą 100 000 gyventojų daugelyje pasaulio šalių.

Šalių suskirstymas:

  • Didelės rizikos šalys (Emergency break sprendimas) – šalys, kuriose nustatyta epidemiologinė situacija, galinti kelti rimtą grėsmę visuomenės sveikatai;
  • Didelės rizikos šalys Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje erdvėje (ES / EEE): 14 dienų suminis Covid-19 atvejų skaičius viršija 75 atvejus 100 000 gyventojų;
  • Mažos rizikos Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės (ES / EEE) šalys: 14 dienų suminis COVID-19 atvejų skaičius neviršija 75 atvejai 100 000 gyventojų;
  • Šalys ir teritorijos, nepriklausančios Europos Sąjungai ir Europos ekonominei erdvei (ES / EEE). Šalys, išvardytos „Tarybos rekomendacijos dėl laikino neesminių kelionių į ES apribojimo ir galimo tokio apribojimo panaikinimo“ I priede.

Grįždami į Lietuvą iš užsienio, perskaitykite šį sąrašą, kad būtumėte informuoti apie būtinybę atlikti COVID-19 testą ir (arba) laikytis saviizoliacijos.

Sąrašas atnaujinamas kiekvieną penktadienį, prašome sekti aktualią informaciją

Naudingos nuorodos:

Daugiau naudingos informacijos dėl keliavimo COVID-19 pandemijos laikotarpiu rasite: Re-open EU (europa.eu)

logo-up icon